...

Спостереження, Аналіз, Прогнозування ...

en

Руни Футарк

Руни — це алфавіт, розроблений і використовуваний германськими народами. Найдавнішими відомими рунами є 24 руни Старшого Футарка, які датуються 1 століттям нашої ери. Їх походження втрачено в історії, але деякі вважають, що вони можуть базуватися на давньому італійському стилі письма Old Italic. Але слово «руна» походить від пранімецького слова runo або давньоскандинавського run, що означає «таємний, магічний знак, рунічний символ».
Сьогодні ми, здається, переважно асоціюємо руни зі скандинавами та вікінгами. , але вони використовувалися по всій Скандинавії як спосіб передачі ідей, повідомлень і здійснення магії чи ворожіння.
Письмо розвивалося протягом століть, але від Старшого Футарка до Середньовічного Футарка в 13 столітті стиль, по суті, залишався те саме. Більшість рунічних літер складається з вертикальної лінії, до якої прикріплені інші лінії або криві.
Рунічний алфавіт, відомий як Старший Футарк (за назвою перших шести рун ладу), складається з 24 рун. Цей алфавіт є важливим елементом стародавнього народного мистецтва та духовності, а кожна руна має свою унікальну назву і значення, які можуть впливати на реальне життя.
Футарк поділяється на три частини, які називаються: «Ейт Фрейра», «Ейт Хеймдалля», «Ейт Тіра». «Ейт» в перекладі означає «сім’я» або «рід». Ці три роди розповідають історію життєвих циклів. Чому саме їх вісім? В рунічному ремеслі вісімка є сакральним числом, наприклад сага «Промови Сігдріви» Сігдріва дає Сігурду вісім порад з магії рун.
Перший Ейт презентує у собі творіння. Світ отримує свої базові характеристики, людина народжується у цей світ із своїми дарами та завданнями на цю історію життя. Феху замислює творіння, і Вунйо завершує це творіння у його цілісному відображенні. Ейт під заступництвом Фрейра, він виступає як бог родючості та достатку. Він втілює першопочатковий розвиток і життя у лоні природи, коли людство було до неї ближче, ніж у сучасних мегаполісах. Фрейр є хозяїном життя, денним світлом і позитивним рушієм усього до еволюції та плодючості. Він починається із Феху — першим полум’ям, першим концептом, і закінчується Вунйо — завершеність творіння.
Другий Ейт втілює у собі розвиток. Усі змінні існують у цьому вимірі, і йде опрацювання їх взаємодії у часі та просторі. Необхідність бути вираженим та пройти трансформацію під час взаємодії одне з одним та усього з усім. Хагалаз позначає випробування, і Соулу підтверджує проходження цього випробування Ейт, під керівництвом Хеймдалля, виходить за межі стандартних норм поведінки, спонукаючи нас зростати через відчуття надзвичайності відживань. Цей рівень існування піднімає нас вище над базовими потребами, які характеризують перший Ейт. Ми підкоряємося законам Природи та впливу долі, і тому другий Ейт починається з трансформації, втіленої у Хагалаз, і завершується Соулу, який відзначає розширення, успіх та силу. Хеймдалль — захисник, правоохоронець, хранитель райдужного мосту Біврест, що з’єднує світ людей зі світом Асів.
Третій Ейт виражає закінченість. Оформлення хаосу в порядок, навичок у традицію, структуризацію процесів до наступного циклу. Створені структури стануть базою для наступної ітерації, яка буде випробувана новими взаємодіями. Тейваз втілює професійність та повторюваність успішного алгоритму (Соулу), Дагаз переносить ці якості у наступний цикл, підтверджуючи необхідність цієї структури у всесвіті. Ейт, що керується Тюром, представляє аспекти мольфарського мистецтва та магічну силу. На цьому рівні ми стаємо ерілем, рунічним магом, на вершині нашого людського потенціалу. Цей ейт об’єднує руни, пов’язані з народженням, спільністю, інтуїцією та спадковістю. Він починається з Тейваз та Беркани, символізуючи чоловічий та жіночий початок, і завершується руною Одал та Дагаз, що відображає родовід та спадщину і перехід на новий цикл. Тюр, покровитель третього Ейта, який втілює справедливість і самопожертву в ім’я загального блага.


Турісаз

детальніше...

Ансуз

детальніше...

Райдо

детальніше...

Вуньо

детальніше...

Гаґалаз

детальніше...

Навтіз

детальніше...

Ейваз

детальніше...

Алґіз

детальніше...

Тейваз

детальніше...

Беркана

детальніше...

Манназ

детальніше...

Лаґуз

детальніше...

Інґуз

детальніше...

Даґаз

детальніше...